16 та 17 листопада 2016 р. начальник відділу міжнародних зв’язків О.В. Шаблій представляв Одеський державний екологічний університет на серії семінарів, які проходили в м. Київ у рамках Національного тижня програми ЕРАЗМУС+ в Україні.

Один із семінарів, що був організований на базі Національного університету «Києво-Могилянська академія» 16 листопада, присвячувався проектам-переможцям конкурсу Еразмус+ з Розвитку потенціалу вищої освіти. Протягом семінару організаторами заходу та представниками ЕАСЕА було надано відповіді на питання стосовно особливостей організаційного та фінансового менеджменту та звітності за проектами 1-го та 2-го конкурсів програми Еразмус+ в Україні. У той же день був проведений інформаційно-консультаційний семінар з фінансового менеджменту проектів Tempus IV. Основними доповідачами на обох семінарах були Джулія Моро, менеджер проектів Темпус і Еразмус+, та Ана Рамон, фінасовий інспектор відділу E+ CBHE, з Виконавчого агентства з питань освіти, аудіовізуальних засобів і культури (ЕАСЕА, Брюсель, Бельгія).

17 листопада, в приміщенні Міністерства освіти і науки України, відбувся семінар, на якому презентувалися результати структурних проектів Темпус та Еразмус+. Відкрили семінар виступи В.В. Ковтунця, Першого заступника міністра освіти і науки України, О.І. Шарова, директора департаменту вищої освіти МОН України, С.А. Калашнікової, директора Інституту вищої освіти НАПН України, Г.І. Новосад, начальника управління міжнародного співробітництва та євроінтеграції МОН України, та Ж.В. Таланової, аналітика Національного Еразмус+ офіса в Україні.

Крім того, О.В. Шаблій проводив консультації зі співробітниками Національного Еразмус+ офісу в Україні щодо аспектів виконання міжнародних проектів 561975-EPP-1-2015-1-FI-EPPKA2-CBHE-JP «Адаптивне навчальне середовище для забезпечення компетенцій в галузі впливу місцевих погодних умов, якості повітря та клімату на економіку та соціум – ECOIMPACT» та 544524-TEMPUS-1-2013-1-PL-TEMPUS-SMHES «Рамка кваліфікацій в галузі наук про навколишнє середовище для українських університетів» (QANTUS)», співвиконавцем яких є Одеський державний екологічний університет.