25-27 жовтня 2016 року Одеський державний екологічний університет було презентовано на Восьмому міжнародному форумі «Інноватика в сучасній освіті» та IV Міжнародній виставці закордонних навчальних закладів «World Edu», щопроводилися Міністерством освіти і науки України спільно з Національною академією педагогічних наук України та Компанією «Виставковий Світ» в м. Київ, у Київському Палаці дітей та юнацтва.

«Інноватика в сучасній освіті» – єдиний професійний форум освітніх, наукових і науково-технічних інновацій в Україні, на якому широко представлені інноваційні досягнення галузі освіти. Цього року Форум зібрав 86 освітніх закладів та організацій з України та 18 навчальних закладів, освітніх агенцій та представництв з Болгарії, Великої Британії, Греції, Канади, Польщі, Словенії, США, Франції.

Експозицію ОДЕКУ на заході представляли співробітники відділу міжнародних зв’язків Катерина Гусєва та Лідія Попова. Крім стенду, присвяченому діяльності Університету, та рекламних профорієнтаційних матеріалів, відвідувачам виставки демонструвалися презентації і плакат щодо освітньої та міжнародної діяльності ОДЕКУ, а також банери, які відображають роль та досягнення Університету у виконанні проекту Європейської Комісії 544524-TEMPUS-1-2013-1-PL-TEMPUS-SMHES «Рамка кваліфікацій у сфері наук про навколишнє середовище в українських університетах» (QANTUS) за програмою TEMPUSIV та 561975-EPP-1-2015-1-FI-EPPKA2-CBHE-JP «Адаптивне навчальне середовище для розвитку компетенцій щодо впливу місцевої погоди, якості повітря і клімату на економіку та соціальне життя (ECOIMPACT)» за програмою ЕРАЗМУС+, останній з яких присвячений імплементації високих технологій у галузі Інтернету речей (IoT), розбудові та розробці сценаріїв використання індивідуального середовища навчання (PLE).

За підсумками Форуму ОДЕКУ нагороджено Дипломом лауреата конкурсу І ступеня в номінації «Інновації з інтенсифікації міжнародного співробітництва у сфері освіти, науки, культури» та Дипломом за активну участь в інноваційній освітній діяльності. Ректор Сергій Миколайович Степаненко нагороджений Подякою за впровадження інноваційних технологій для підвищення якості освітнього процесу.