Чилійська компанія очищує стічні води в шести країнах за допомогою черв’яків
Джерело: ecotown.com.ua
З 1995 року і до сьогодні, чилійська компанія BioFiltro переробила вже понад 28 млрд. галонів води за допомогою черв’яків, пише EcoWatch.
BIDA – це замкнута система біологічного очищення стічних вод. За словами регіонального менеджера BioFiltro Енн Хілі (Ann Healy), черв’яки протягом чотирьох годин видаляють 70-90% азоту, масла і мастила. Більшість інших систем очищення потребують кількох днів, а то й тижнів, для того, щоб досягти цих результатів.
«BioFiltro в даний час має 129 об’єктів, встановлених в шести країнах. Вони обробляють стічні води від чилійської бази ВПС по Антарктиці, а також в найсухішій пустелі світу Атакамі. Компанія в даний час будує заводи в Каліфорнії, щоб задовольняти потреби підприємств харчової промисловості, винних заводів і побутових відходів», – каже Хілі.
Останнім часом компанія використовує свою систему для обробки 100% стічних вод виноградників Fetzer. Винний завод у Мендосино, штат Каліфорнія, буде використовувати «мільярди» дощових черв’яків, що перероблятимуть стічні води заводу під час сезону врожаю 2016 року. При цьому, Fetzer зекономить до 85 відсотків енергії у порівнянні з сучасними технологіями очистки стічних вод.
«Черв’яки самі по собі не є великими «фільтрами» стічних вод. Швидше за все, вони націлені на тверді частинки і подрібнення відходів у своїх шлунках. Їхні екскременти багаті активними мікробами. Це анаеробні бактерії, які потребують повітря, щоб функціонувати, тому дощові черв’яки створюють повітряні канали по всій нашій системі, в результаті, створюючи оптимальне середовище проживання. Отже система – це симбіоз між хробаками і бактеріями. В кінцевому рахунку, BIDA перетворює стічні води в багаторазові активи, а забруднюючі речовини в добрива».
Пити воду, яка приходить прямо з системи, не можна, бо вона проходить лише вторинну фільтрацію. Вода з вторинної фільтрації може повторно використовуватися для окремих сільськогосподарських цілей, але не для споживання людьми. Вода для споживання людиною повинна проходити дезінфекцію.
«Стічні води, які є відходами виноробства дуже підходять для очищення системою BIDA. Такі води багаті цурками, а черв’яки і бактерії люблять цукор. Кількість хробаків, присутніх в нашій системі пов’язана зі стічними водами. Якщо вони мають високий вміст цукру, білків і жирів, популяція хробаків дуже щільна».
BIDA складається з кількох шарів. Система має бетонну підлогу, 4 стіни, та відкритий верх. Розмір її залежить від того, скільки галонів води буде очищуватися в день, та рівня її забруднення. Чим брудніша вода, тим більша система.
BIDA постійно відстежує різні параметри якості води, так що BioFiltro може забезпечити оптимальну продуктивність системи. Основні завдання обслуговування виконуються BioFiltro і складаються з видалення відходів життєдіяльності хробаків. Згодом верхній шар перетворюється в дуже поживне добриво, а відходи використовуються для підтримки роботи аеробних бактерій. Час від часу BioFiltro також повинні відокремлювати і видаляти черв’яків з системи, бо вони розмножуються в геометричній прогресії.
«Наша система очищення – енергоефективна. Ми використовуємо до 95 відсотків менше енергії, ніж традиційні технології очищення стічних вод для доставки такої ж, якщо не кращої, якості води. Можна витрачати сотні тисяч доларів, якщо не мільйони, щороку тільки для живлення аераторів, які використовуються для очищення води. Fetzer, наприклад, очікує зменшення споживання енергії на 1 млн. кВт кожен рік, в результаті реалізації нашої системи. Також BIDA не потребує використання будь-яких хімічних речовин. Процес проходить без запаху, а стічні води ми обробляємо протягом приблизно чотирьох годин з моменту виписки з об’єкта клієнта», – говорить Хілі.
Черв’яки і бактерії перетравлюють все, не виділяючи осаду, який є типовим побічним продуктом очищення стічних вод. Єдиний «побічний продукт» системи – це екскременти черв’яків, які насправді дуже затребуваний продукт з доданою вартістю.
«Ми очистили понад 28 мільярдів галонів стічних вод. Наша мотивація полягає в реалізації системи фільтрації води, яка зменшує залежність від прісноводних джерел, та поліпшення стану навколишнього середовища, в якому живуть і працюють наші клієнти».