Індійські вчені щодня перетворюють 6,3 млн. літрів морської води на питну
Джерело: ecotown.com.ua
13 штатів Індії постійно потерпають від засухи, тому вчені придумали спосіб отримувати питну воду – 6,3 мільйонів літрів щодня – з морської. Вони також розробили певні методи фільтрації, які роблять підземні води, що містять миш’як та уран, безпечними для пиття, повідомляє індійський телеканал NDTV.
Вчені науково-дослідного центру Бхабхі в місті Калпаккам, який знаходиться в південному індійському штаті Тамілнад створили пілотну установку, що використовує відпрацьований пар з ядерного реактора для очищення морської води. У день установка дає 6,3 млн літрів води. Журналіст телеканалу, спробувавши цієї води, сказав, що на смак вона як звичайна свіжа вода.
Відзначається, що такі установки були впроваджені вже на кількох заводах в штатах Пенджаб, Західна Бенгалія і Раджастан.
«Крім того, ми розробили кілька фільтрів, за допомогою яких при дуже невеликих витратах підземні води забруднені ураном або миш’яком можуть бути очищені і стануть придатними для пиття», – додав доктор Віас.
Вчені також зробили кілька очищувачів води в домашніх умовах, які продаються в посушливих регіонах. Деякі з них використовують тонкі мембрани і спеціальні фільтри для відділення забруднюючих речовин.