Інженери розробили установку, яка очищає воду, виробляє електроенергію та роздає Wi-Fi
Джерело: ecotown.com.ua
Італійський інженер Марко Аттізані (Marco Attisani) розробив систему Watly – машину для очищення води, здатну обслуговувати поселення в 3000 чоловік. Пристрій оснащений сонячною батареєю, тому одночасно перетворює брудну річкову, морську або навіть стічну воду в питну, виробляючи достатньо енергії для того, щоб роздавати Wi-Fi в радіусі 1 км, передає Іnnogest.
Проект Аттізані успішно вирішує три найбільші проблеми країн, що розвиваються: доступ до чистої питної води, електрики та Інтернету. За даними міжнародних організацій, у всьому світі 783 млн. людей не мають доступу до чистої води, 1,2 млрд. –до електроенергії і 4,2 млрд не мають можливості використовувати Інтернет. При цьому Watly розроблена не тільки для країн третього світу. Пристрій підходить багатьом поселенням, що мають проблеми з доступом до питної води і розташовані в регіонах, де спостерігається велика кількість сонячних днів в році.
Для роботи Watly підходить вода з будь-яким рівнем забруднення – навіть каналізаційні стоки. Все, що їй потрібно для роботи, – це брудна вода і велика кількість сонячного світла. Поточний прототип пристрою важить 15 т. і виглядає як великий тент у формі літери Н.
Інтерес до розробки Аттізані вже проявили США, Саудівська Аравія, Арабські Емірати, Австралія і деякі країни Африки і Південної Америки. У 2015 році в Гані пройшло випробування моделі Watly 2.0, за результатами якого компанія Аттізані отримала € 2 млн. інвестицій від найбільшої дослідницької інноваційної програми Євросоюзу Horizon 2020 і берлінського акселератора European Pioneers. Зараз компанія має намір залучити $ 75 тис. додаткових інвестицій з допомогою сайту Indiegogo.
Будівництво комерційної версії Watly обходиться в € 400 тис., але, за словами Аттізані, ці витрати повинні бути покриті з бюджету урядів і великих компаній зацікавлених країн.
«Ми не очікуємо, що цю установку будуть купувати самі люди, які не мають доступу до питної води», – каже інженер.
Після початкового розгортаня Watly здатна працювати без будь-яких витрат аж до 15 років. Протягом цього терміну установка поставлятиме по 3 мільйонів літрів чистої води на рік, електрику для живлення тисяч зовнішніх пристроїв і роздавати Wi-Fi в радіусі кілометра.
У внутрішньому устрої Watly використані графен і аерогель, що сильно відрізняє її від інших апаратів для очищення води. Однак, за словами Аттізані, особисто його найбільше радує здатність установки не тільки очищати воду, але й забезпечувати доступ до Інтернету без електростанції.