1460092940_785a34eb9a395f08ced7158474_5fdd062e

Джерело: ecotown.com.ua

 

 

 

 

18-річний Михайло Литовченко з Дніпропетровська запатентував своє ноу-хау – модульну електростанцію, що виробляє електрику з морських хвиль, і зараз бореться за приз в $ 200 тисяч на міжнародному конкурсі наукових інновацій Tech-I GIST в США, передає u-news.com.ua.

«Кілька років тому я сидів на березі Азовського моря в Бердянську і, побачивши великі хвилі, задумався, як можна використовувати їх енергію. Після розробив спеціальні установки з двома камерами, схожі на буйки. Коли піднімається хвиля, в одній камері діє сила Архімеда, в іншій– сила тяжіння, які в сукупності і створюють електрику, а також питну воду», – пояснює винахідник.

Доля його винаходу зараз в руках онлайн-голосування на сайті, яке триватиме до 1 травня. Кожен бажаючий може підтримати винахід хлопця на сайті конкурсу.

«Моїм проектом активно цікавляться в Скандинавських країнах (Норвегії, Швеції, Данії), а також в Англії, Америці, Іспанії та Індії. Однак інвестора, який вклав би кошти в розвиток мого проекту, поки не знайшлося. Тому конкурс для мене – це реальний шанс отримати інвестиції, завдяки яким я зможу збудувати першу модульну електростанцію», – каже хлопець.

Він пояснює, що використовувати винахід можна не тільки в різних країнах світу, а й в Україні.

«Застосовувати цю установку можна на узбережжі Азовського моря та в Одесі. Спочатку електроенергія мого винаходу буде трохи дорожчою за ту, яку зараз добувають на АЕС. Але моя електростанція буде екологічною і цілком безпечною. Плюс – з часом вона себе окупить», – впевнений Михайло.

Також, за його словами, модульна електростанція може виконувати і функцію хвилерізів.

«Припустимо, в Кирилівці щороку існує одна і та ж проблема – шторм розмиває берег, і доводиться завозити новий пісок. Якщо поставити установку вздовж берега, вона відразу буде виконуватиме кілька функцій: як огорожа-буйок, хвилеріз та модульна електростанція», – каже винахідник.