Величезна пожежа у Росії. Горить 50 тис. га сибірської тайги
Джерело: ukr.media
Фото: Ukr.Media
Представники Грінпіс припускають, що лісові пожежі в 2016 році в Росії можуть бути куди більш масивними і руйнівними, ніж лісові пожежі у 2003 та 2012 роках.
Лісові пожежі 2016 в Сибіру розростаються з неймовірною швидкістю. Прес-служба повноважного представника президента в Сибіру передає, що на території Сибіру палає як мінімум 70 вогнищ лісових пожеж і охоплює в цілому 46,7 тисяч гектарів. Останні новини передають, що МЧСникам вдалося загасити 79 загорянь на 4,8 тисячах гектарів. Велика площа, охоплена пожежами, це Забайкальський край і Бурятія, в цих регіонах запроваджено надзвичайний режим.
Заступником повноважного представника президента в Сибіру Андрієм Филичевим було проведено нараду з питань пожежної безпеки. На нараді Филичевим було зазначено, що працівники рятувальних загонів зобов’язані інформувати місцеве населення за допомогою ЗМІ або смс-оповіщення про небезпеку пожеж, а також проводити з населенням регулярні роз’яснювальні роботи. Також заступник повпреда президента в Сибіру зазначив, що профілактичні роботи слід робити перед вихідними та святами, так як саме в цей час найчастіше відбуваються пожежі.
Грінпіс зазначає, що офіційні дані, що повідомляються російським урядом, не відповідають реальній картині.
“Якщо сьогоднішня ситуація не зміниться, то цей рік може стати найгіршим в ситуації з пожежами з початку 21 століття і переплюнути ситуацію за 2003 та 2012 рік”. Дана заява була зроблена главою лісового відділу “Грінпіс Росії” Олексій Ярошенко.
Раніше зазначалося, що на боротьбу з лісовими пожежами в Росії були задіяні додаткові сили і ресурси. МНС направило літаки Іл-76 в Сибір , один з яких буде чергувати в Красноярську, а другий відправитися ліквідувати Забайкальські пожежі. На одному з літаків МНС в Читу був відправлений загін лісників-десантників з Рослесхоза. Боротися з лісовими пожежами вирушило більше тисячі людей і майже 300 одиниць техніки.
Священики Сибіру також стали на захист людей і вирішили боротися з вогнем за допомогою молитов , заклинаючи господа послати на них дощ. Як зазначають священики Читинської єпархії, у всіх храмах Забайкалля священнослужителі будуть кликати про допомогу до тих пір, поки лісові пожежі не припиняться.