Джерело: ecology.ukma.edu.ua

Наразі, єдиний рейтинг найбільш зелених університетів щорічно публікує Universitas Indonesia. Рейтинг відображує активність учасників в розробці та імплементації екологічної інфраструктури.

Два роки поспіль лідерство утримує британський University of Nottingham.

6a00d8341bfae553ef01b8d077b3fb970c

На п’ять позицій вгору піднявся американський University of Connecticut та займає тепер друге місце в рейтингу.

UConnLawScool

Третім став University of California, Davis.

quad_path

При розробці рейтингу ранжується 407 університетів з 65 країн світу,  серед параметрів враховуючи їх загальне ставлення навчального до природного середовища, споживання енергії і вплив на зміни клімату, наявність та якість політики щодо скорочення використання паперу та пластику. Раціонального використання водних ресурсві, використання громадського транспорту та автомобілів або велосипедів на території ВНЗ. Також враховується наявність навчальних курсів, дослідницьких фондів та число опублікованих навчальних робіт, що присвячені екологічній проблематиці.

Цьогорічним нововведенням стало врахування вуглецевого сліду навчального закладу, який виражається кількістю парникових газів, причиною яких стала діяльність університету.

Основною метою рейтингу є залучення академічної спільноти до вирішення екологічних проблем.

Таким чином, топ-10 найбільш «зелених» університетів:

ТОП-10 найбільш «зелених» університетів світу виглядає так:

1. University of Nottingham (Великобританія)
  2. University of Connecticut (США)
  3. University of California, Davis (США)
  4. University College Cork (Ірландія)
  5. University of Oxford (Великобританія)
  6. University of California, Berkeley (США)
  7. University of North Carolina, Chapel Hill (США)
  8. University of Bradford (Великобританія)
  9. Universite de Sherbrooke (Канада)
  10. Northeastern University (США)