Джерело: ua.euronews.com

Редактор: Rita Del Prete

У рамках проекту “Збереження зелених черепах” спеціально навчений спеціаліст занурюється у води Перської затоки у пошуках такої-от черепахи.

Це – частина ініціативи, спрямованої на те, щоб отримати важливі наукові дані про міграцію, стан здоров‘я та кількість цих морських тварин.

У наступні чотири роки Товаристо захисту диких тварин ОАЕ та представництво Всесвітнього фонду дикої природи (EWSWWF), зокрема, їхні морські експерти, збиратимуть наукові дані про міграцію зеленої черепахи з метою виявлення тих тварин, які потребують захисту.

“Це дивовижний улов, ці черепахи розповідають нам, яку частину серед популяції становлять самці, а скільки – самки, а також – про стан їхнього здоров‘я. Де ще можливе таке? Обстежити вісім черепах за 35 хвилин”, – розповідає Ніколас Пільхер, виконавчий директор фонду.

Ми пливемо навколо острова Бі-Тіна, до морського біосферного заповідника Марава (година дороги човном від Абу-Дабі). Регіон Перської затоки відомий своїм біологічним розмаїттям.

Проект “Збереження зелених черепах” з‘явився на світ завдяки зусиллям фахівців із EWSWWF, спрямованим на захист вод Перської затоки, та як логічне продовження аналогічної ініціативи, висунутої 2010 року.

Рита дель Прете, Євроньюз:
“Ми побачили, як ловлять черепах. Тепер поглянемо на комплекс заходів, який вперше застосовуватимуть щодо цього типу морських тварин” .

Популяція семи видів черепах, які живуть у світі, різко скоротилась внаслідок людської діяльності, в тому числі – змін у гніздових узбережжях чи їхнього зникнення, погіршення умов проживання чи їх втрати, викликаних забрудненням морського середовища, кліматичними змінами та промисловим розвитком прибережної зони.

Зелена черепаха – мігруюча порода, яка часто змінює місця проживання, переміщуючись між дрібним підводним нагулом, у відкритому океані й на гніздових узбережжях.

“Саме зараз я встановлюю у воду супутник, спрямований на ось цю черепаху. Щойно він потрапляє у воду, як вона починає передавати сигнал на супутник, і ми одразу ж отримуємо інформацію про те, куди прямує наша черепаха і що саме зараз робить. Таким чином, ми отримуємо інформацію про маршрути її міграції, і, можливо, регіони, що їх вона відвідає на своєму шляху”, – каже менеджер проекту Хімена Родріґес.

Морські черепахи проводять 95% свого життя у морі, й лише короткий період – на гніздовому узбережжі. Звідси – інформаційна прогалина щодо поведінки морських черепах у морі.

“Різновид, з яким ми працюємо в цьому проекті, – “зелені черепахи”, які асоціюються з морською травою, що є середовищем проживання не тільки для черепах, але й для морської фауни загалом. Наше завдання – за допомогою морських черепах визначити важливі ареали з точки зору біологічного розмаїття, і для збереження усієї морської екосистеми”, – говорить Марін Антонопулу , член команди EWSWWF.

Існує зв‘язок між статтю черепахи та кліматичними змінами: якщо температура середовища – тепла, з яєць вилуплюється більше самок, якщо – холодна, більше самців. Зі співвідношення між самцями і самками можна судити про вплив температури.

“Цікавим явищем є кліматичний прогноз: те, що, як ми очікуємо, трапиться на планеті за 50 чи 100 років, Перська затока переживає вже сьогодні. Багато в чому така-от “жива лабораторія” для вивчення кліматичних змін може вплинути на морські види”, – підводить риску Ніколас Пільхер.

Морські черепахи живуть на Землі понад 100 мільйонів років. Вони пережили динозаврів, у них – величезний потенціал до адаптації.

Вивчаючи морських черепах, ми зможемо більше дізнатися про стан морів і краще захистити їх у майбутньому.