Згідно нового дослідження, проведеного урядом КНР, світова популяція гігантських панд у дикій природі зросла на 268 особин протягом останнього десятиліття. Всього у дикій природі нараховується 1,864 панди.

З  2003 року популяція панд зросла на 16.8%. Гігантська панда є міжнародним символом дикої природи і зустрічається вона лише в китайських провінціях Шеньсі, Ганьсу та Сичуань.

Згідно зі звітом, офіційна назва якого – «Четверте національне дослідження популяції гігантських панд», площа ареалу мешкання гігантських панд на території Китаю збільшилась на 11,8%, у порівнянні з 2003 роком, і зараз складає 2,577,000 тис. га.

«Ці результати є свідченням роботи Китайського Уряду», – стверджує Сяохай Лю, виконавчий директор WWF-Китаю. «Ми докладаємо багато зусиль, аби зберегти диких панд, і тому представники уряду вирішили налагодити співпрацю з природоохоронними організаціями, зокрема з WWF.»

WWF підтримує роботу китайського уряду щодо створення заповідників для панд, а також природоохоронних мереж, які поєднують заповідники з лісовими фермами та місцями зростання бамбуку, де панди мають достатньо їжі для безтурботного життя та розмноження. WWF також забезпечує правову охорону багатьох місць мешкання гігантських панд та докладає багато зусиль задля покращення роботи заповідників. Крім того WWF сприяє проведенню досліджень гігантських панд в природі.

Не зважаючи на гарні новини, існує ряд серйозних проблем, які все ще потребують вирішення. Згідно з результатами досліджень, майже половина ареалу проживання панд та третина їх популяції знаходяться за межами заповідників. Фрагментація місць мешкання – відокремлення заповідників за рахунок фізичних бар’єрів – стає дедалі більш помітною, оскільки близько 12% популяції панд знаходяться на межі вимирання.

Незважаючи на те, що рівень браконьєрства, яке є однією з найсерйозніших загроз для популяції панд, знижується, масштабна промислова діяльність, зокрема гірнича промисловість, гідроенергетика, туризм і розвиток туристичної інфраструктури, згубно впливають на життєдіяльність цих тварин. Саме тому зростання масштабів промисловості було вперше зазначено у результатах досліджень як одна з серйозних загроз для популяції панд.

«Протягом наступних десяти років WWF співпрацюватиме з нашими партнерами та громадськістю, аби захистити популяцію гігантських панд, а також середовище їх існування», – стверджує Лю. «Проблеми, висвітлені у звіті, можна максимально ефективно вирішити, докладаючи якнайбільше зусиль задля збереження здорової екосистеми та добробуту людей, які живуть поруч з місцями проживання гігантських панд.»

Зусилля по збереженню гігантських панд також сприяють захисту багатьох інших рідкісних видів тварин та рослин на південному заході Китаю. Ареал проживання гігантських панд можна порівняти з «захисною парасолькою» для видів, які знаходяться на межі вимирання, таких як: такін, золота мавпа, червона панда, чубатий ібіс та інші.

 

Джерело: wwf.panda.org