Український розробник наддешевої сонячної теплової станції відкрив креслення для всіх бажаючих
Джерело: ecotown.com.ua
Мова йде про найбільшу в Україні сонячну станцію такого типу (29 кв.м фокусуючих дзеркал), яку своїми руками зробив винахідник Сергій Юрко з Миргорода. Станція призначена для виробництва тепла з сонячної енергії, причому вода без проблем нагрівається до температури кипіння навіть у люті морози. Головна унікальність станції – це вартість: близько 10 EUR / кв. м, що в 15-20 разів дешевше традиційних сонячних колекторів (вакуумні трубки, плоскі колектори). Завдяки такій дешевизні, тепло цієї станції виходить дешевшим від тепла з імпортного газу.
Вартості у 10 EUR / кв. м вдалося досягти завдяки застосуванню дешевих розповсюджених матеріалів: сталевий прокат, дерево, пінополістирол, металізована лавсанова плівка (в якості дзеркал) та ін. Станція встановлена під відкритим небом вже майже рік (а повноцінно працює з березня 2015), і за цей час не було жодної значущої поломки. Для винахідника це було очікувано: раніше він кілька років випробовував все на прототипах і широко застосовував наукові розрахунки. Зараз станція опалює приватний будинок у парі з газовим котлом.
Замість того, щоб закрити інформацію про технологію і продавати її, винахідник чинить навпаки. Він принципово відмовився від патентування та готовий будь-кому безкоштовно вислати всі необхідні креслення.
Замість того, щоб закрити інформацію про технологію і продавати її, винахідник чинить навпаки. Він принципово відмовився від патентування та готовий будь-кому безкоштовно вислати всі необхідні креслення.
«Світ змінюється, – говорить Сергій – Це в 19-му столітті торгували патентами. Зараз ера Інтернету і безкоштовної інформації».
Сергій Юрко прагне до того, щоб в Україні з’явилося від 100 до 1000 невеликих виробників його сонячного пристрою, яким потрібно, окрім бажання, мати стартовий капітал всього лише у кілька сотень доларів. (технологія виробництва примітивна і не вимагає складного обладнання та великих приміщень). Причому вони не будуть заважати один одному, оскільки обсяг ринку величезний. Наприклад, це сотні тисяч приватних будинків, які захочуть використовувати дешеве сонячне тепло замість дорогого газу.
Зразки креслень: