Джерело: ecotown.com.ua

В Австралії на напої в пластикових пляшках буде введений десятицентовий податок. Його потрібно буде віддавати понад вартість напою і якщо тара буде повернута в магазин або в пункт збору, то гроші повернуться власнику. Творці проекту вважають, що за таких умов жителі Австралії менше смітитимуть і більше думатимуть про екологію, повідомляє fainaidea.com.

11ae5887fe01eca9d55433b5ccdf8415

З липня 2017 року програма стартує в Новому Південному Уельсі. Звичайний споживач буде повертати свої кошти через магазини і місця збору пластику, а школи і громадські установи матимуть спеціальні короби для збору коштів.

Прем’єр Нового Південного Уельсу каже, що це «історичне рішення для округу» і програма знизить пластикове забруднення на 40% до 2020 року. Подібна програма вже працює в Південній Австралії, де на пластикових пляшках зібрали 60 мільйонів доларів.

Однак частина блогерів вважає, що «людина повинна робити правильні речі з правильних причин, а не за десять центів». У статтях також йдеться про те, що Австралія потребує зміни поведінки в масштабах суспільства і безкоштовно, а не в навчанні за допомогою спочатку відібраних, а після повернутих коштів. Крім того, блогери ще й наводять як приклад Південної Австралії, як не найчистіше місце на Землі, хоча там схожа програма діє з 1977 року. А в штаті Вікторія навпаки кількість викинутих пляшок знизилася на 60%.

bottlesТі, хто не повернув пляшки, будуть витрачати на благо екології країни приблизно 30 доларів на рік. Отримані гроші підуть на оплату збору відходів. У схему не будуть включені тільки молоко, соки і вино. Проти даного проекту вже виступили популярні виробники: Кока-Кола, Швепс і Лев Пті. Вони стверджують, що ініціатива провальна і приносить тільки 33% тари для вторсировини.

Однак Уряд спираючись на попередній досвід пояснює ситуацію рядом позитивних моментів, сама система може залучити 500 мільйонів доларів інвестицій і приблизно 128 мільйонів доларів дозволяє зберегти з бюджету. Крім того, завдяки програмі з’явиться 3500 робочих місць. Більшу частину отриманих таким чином коштів витрачатимуть на збір сміття, його переробку та на поліпшення екології. Подібна система працює в більшій частині Європейських країн і якщо все пройде вдало, то досвід Нового Південного Уельсу запозичить й решта Австралії.