Джерело: ecotown.com.ua

В Ісландії на території існуючої геотермальної електростанції Reykjanes пробурять свердловину глибиною 5 км. Таким чином фахівці сподіваються збільшити електричну потужність електростанції за рахунок збільшення кількості пари, що надходить і установки нового обладнання, пише інформаційний портал «Енергетика. ТЕС і АЕС».

Особливістю нової свердловини є те, що вона буде найглибшою з тих, що використовуються геотермальними електростанціями. Представники компанії HS Orka з Ісландії, яка займається геотермальною розробкою, нещодавно підписали контракт на буріння свердловини глибиною приблизно 5 км. Нова високотемпературна свердловина буде пробурена на геотермальному полі електростанції Reykjanes, яка розташована на південному півострові Ісландії.

Компанія підписала контракт з Iceland Drilling, якій належить геотермальна електростанція Reykjanes. Згідно із заявою представників компанії HS Orka, вони будуть використовувати свою найбільшу бурову установку для даного проекту. Також в HS Orka сказали, що нова свердловина буде найглибшою з тих, що використовуються геотермальними електростанціями, а пар, що надходить з неї, матиме температуру близько 500 градусів Цельсія. Початок бурових робіт заплановано на другу половину цього року.

У HS Orka додали, що мета проекту полягає в демонстрації можливості освоєння глибоких геотермальних джерел з високою ентальпією з метою збільшення потужності існуючих геотермальних електростанцій. Представники HS Okra сказали, що вони будуть працювати зі своїми партнерами по проекту по розробці нової технології, яка потенційно буде використовувати перегріту пару, щоб збільшити потужність існуючої геотермальної електростанції Reykjanes.

Геотермальну електростанцію Reykjanes ввели в експлуатацію в 2006 році. На ній встановлено два енергоблоки по 50 МВт електричної потужності кожен. Зараз на електростанції в якості первинної пари використовується пару зі свердловин з температурою близько 290 °С. Максимальна глибина існуючих свердловин на даній електростанції – 2700 м.