Джерело: ecotown.com.ua

Вчені з Університету Каліфорнії в Ірвіні провели дослідження та розробили батарейки, довговічність яких значно перевищує показники звичайних літій-іонних аналогів, передає Іnhabitat.

Використовуючи золото та новітні матеріали, команда створила з нанодроту батарею, що зберігає свою ефективність навіть після сотень тисяч циклів зарядки. У порівнянні з існуючою технологією літій-іонного акумулятора, це дослідження може зрушити майбутнє зберігання енергії назавжди.7

 

Нові батарейки містять крихітні електропровідні нитки або нанодроти, здатні зберігати і переміщати електрони. Саме по собі це не заслуговує на особливу увагу – такі нитки утворюють основу сучасних літій-іонних батарей. Однак у той час, як більшість з них руйнується після 5-7 тисяч циклів зарядки, новий прототип може витримати до 200 тисяч циклів.

Причина такої міцності полягає в покритті. Дослідники виявили, що при екрануванні внутрішнім шаром діоксиду марганцю і тонкою зовнішньою оболонкою електроліту на нитках не утворюються розриви і тріщини, характерні для тривалого використання батареї. Як правило, під впливом електричного струму нанодріт розширюється і стає крихким, через що на ньому утворюються тріщини. Вкрита новою оболонкою нитка тримає форму набагато краще.

 

 

«Це дослідження доводить, що за допомогою нанодроту електрод батареї може мати триваліший термін служби і що ми можемо втілити такі види батарей в реальність», – кажуть вчені.