Джерело: ecotown.com.ua

Ідея створення будівель «нульової енергії», які споживають рівно стільки енергії, скільки самі генерують, стала ще більш доступною після того, як Університет Нового Південного Уельсу домігся прориву в створенні гнучких сонячних батарей. Такі батареї є нетоксичними, відрізняються досить значною ефективністю, а також відносно дешеві, повідомляє Solarpanels.

Раніше перешкодою для створення так званих нульових будинків була вартість тонкоплівкових сонячних батарей, а також той факт, що їх створюють не просто з дефіцитних, але і високотоксичних матеріалів. Однак все змінилося завдяки технології CZTS. Ефективність нових батарей знаходиться на рівні 7,6% на квадратний сантиметр. Комірки CZTS виготовлені з міді, цинку, олова і сірки. За словами розробників, на даний момент робиться все, щоб технологія CZTS, досягла ефективності в 20%.

Вчені запевняють, що нові сонячні батареї є більш екологічними, а також можуть бути нанесені тонкими шарами. Завдяки тому, що шари можуть бути в 50 разів тоншими за людську волосину, потреба у виготовленні кремнієвих елементів просто пропадає. Також дані елементи краще реагують, ніж кремній, на довжину синьої хвилі. Загальне виробництво можна поліпшити завдяки нанесенню тонкої плівки поверх кремнієвих елементів.

Команда розробників також впевнена, що технологія CZTS дозволить виробляти жорсткі або ж гнучкі панелі, які будуть дешевими і зможуть широко використовуватися для вироблення електроенергії від сонячного світла, яке потрапляє на фасади, черепиці та вікна.
Один з ініціаторів запровадження нової технології Ксяоджін Хао вважає, що дешевизна CZTS і відсутність негативного впливу на навколишнє середовище посприяють тому, що будівельники й архітектори будуть частіше звертатися до використання тонкоплівкових сонячних панелей. Адже головною перевагою нової технології є простота її інтеграції в будівельні конструкції.