Tempus QANTUS

00

Опис проєкту

«Рамка кваліфікацій у сфері наук про навколишнє середовище для українських університетів (QANTUS)»,

544524-TEMPUS-1-2013-1-PLTEMPUSSMHES

 

Період реалізації проекту: 01.12.2013 – 30.11.2017

 

Сума гранту програми Темпус: € 877 070,98

 

Партнерство

01

П01 – Варшавський університет наук про життя, Республіка Польща (SGGW)
П02 – Національний університет «Одеська морська академія», Україна (ONMA / НУ “ОМА”)
П03 – Одеський державний екологічний університет, Україна (OSENU / ОДЕКУ)
П04 – Харківський національний університет ім. В.Н. Каразіна, Україна (KhNU / ХНУ)
П05 – Національний університет біоресурсів та природокористування України, Україна (NULES / НУБіП)
П06 – Львівський національний аграрний університет, Україна (LNAU / ЛНАУ)
П07 – Білоцерківський національний аграрний університет, Україна (BTNAU / БНАУ)
П08 – Уманський національний університет садівництва, Україна (UNUH / УНУС)
П09 – Державна установа “Науково-методичний центр інформаційно-аналітичного забезпечення діяльності вищих навчальних закладів “Агроосвіта”, Україна (Agroosvita / “Агроосвіта”)
П10 – Інститут модернізації змісту освіти, Україна (IITEC / ІМЗО)
П11 – Інститут екології Карпат НАН України, Україна (IECNASU / ІЕК НАНУ)
П12 – Департамент екології та природних ресурсів Одеської обласної державної адміністрації, Україна (SDEPOR / ДЕПР ООДА)
П13 – Університет Павії, Італія (UNIPV)
П14 – Університет природних ресурсів та природничих наук, Відень, Австрія (BOKU)
П15 – Університет Кобленц-Ландау, Німеччина (UKOLD)
П16 – Ягеллонський університет, Республіка Польща (UJ)
П17 – Університет Лейди, Іспанія (UdL)
П18 – Університет Генуї, Італія (USGIT)
П19 – Асоціація європейських університетів наук про життя, Бельгія (ICA)
П20 – Міністерство освіти і науки України, Україна (MESU / МОНУ)
П21 – Спілка спеціалістів з міжнародних відносин Асоціації європейських університетів наук про життя, Бельгія (IROICA)

 

Мета та завдання проекту:

  1. Аналіз існуючих стандартів і методологій розроблення кваліфікаційних рамок у сфері екології, охорони навколишнього природного середовища та збалансованого природокористування.
  2. Розроблення галузевої рамки кваліфікацій у сфері екології, охорони навколишнього природного середовища та збалансованого природокористування.
  3. Навчальні курси з розроблення та впровадження нових навчальних програм, сумісних з рамкою кваліфікацій у сфері екології, охорони навколишнього природного середовища та збалансованого природокористування.

 

Напрями діяльності за проектом:

  1. Аналіз існуючих стандартів і методологій розроблення галузевих кваліфікаційних рамок.
  2. Розроблення галузевої рамки кваліфікацій у сфері екології, охорони навколишнього природного середовища та збалансованого природокористування для України.
  3. Створення навчальних центрів.
  4. Створення та впровадження навчальних курсів з розроблення й реалізації нових навчальних програм, сумісних з рамкою кваліфікацій у сфері екології, охорони навколишнього природного середовища та збалансованого природокористування.
  5. Контроль якості.
  6. Розповсюдження результатів проекту.
  7. Управління проектом.

 

Основні результати проекту:

– Розроблено та затверджено Міністерством освіти і науки України Рамку кваліфікацій у сфері наук про навколишнє середовище в українських університетах.

– Всі українські партнерські ВЗО створили навчальні центри, присвячені перепідготовці кадрів у сфері розробки та впровадження навчальних програм, сумісних з галузевими рамками кваліфікацій.

– Були розроблені, опубліковані та впроваджені в українських партнерських ВЗО 7 навчальних курсів.

– Загалом близько 300 співробітників українських університетів-партнерів пройшли підвищення кваліфікації на основі розроблених навчальних курсів та в ході навчальних візитів.

 

Заходи

 

 

Координаційні візити

 

  • 14 – 15 квітня 2014 р. у м. Варшава на базі Варшавського університету наук про життя (Warsaw University of Life Sciences) проходила перша координаційна нарада-зустріч виконавців проекту 544524-2013-1-PL-TEMPUS-SMHES.

02

  • 15-16 жовтня 2014 р. на базі Одеської національної морської академії відбувся моніторинг Темпус – проекту QANTUS, а також проведено координаційний семінар учасників проекту.

03

  • 27-28 листопада 2014 року на базі Варшавського університету наук про життя – SGGW (м. Варшава, Республіка Польща) відбулося засідання керівного органу (Координаційного комітету) проекту QANTUS.

04

  • З 31 березня по 1 квітня 2015 р. у м. Відень (Австрія) на базі Університету природних ресурсів та наук про життя (University of Natural Resources and Life Sciences, BOKU) проходила координаційна нарада (загальні збори) консорціуму проекту Європейської комісії 544524-2013-1-PL-TEMPUS-SMHES.

05

  • 22-24.04.2015 р. у м. Варшава було проведене робоче засідання Координаційного комітету проекту з обговоренням поточних питань виконання проекту, а також конференція на тему: «Кваліфікації для ринку праці. Галузеві рамки кваліфікацій як новий інструмент управління компетентностями», що була організована Польським освітньо-науковим інститутом у Варшаві.

06

  • 10 – 11 березня 2016 року на базі Варшавського університету наук про життя – (м. Варшава, Республіка Польща) відбулося засідання координаційного комітету Темпус-проекту QANTUS.

 07

  • 30 – 31 травня 2016 року на базі Ягелонського університету (м. Краків, Республіка Польща) відбулося засідання Координаційного комітету проекту QANTUS.

08

  • 6 – 8 грудня 2016 року на базі Варшавського університету наук про життя – SGGW (м. Варшава, Республіка Польща) відбулося засідання Координаційного комітету проекту QANTUS.

09

  • 22-23 березня 2017 року на базі Варшавського університету наук про життя – SGGW (м. Варшава, Республіка Польща) відбулося робоче засідання з питань закупівлі обладнання для українських партнерів проекту QANTUS.

10

  • 13-14 червня 2017 р. на базі Варшавського університету наук про життя (Республіка Польща) відбулося засідання Координаційного комітету Темпус-проекту “Рамка кваліфікацій у галузі наук про навколишнє середовище для українських університетів”.

11

  • 21-22 вересня 2017 р. на базі Варшавського університету наук про життя (Польща) відбулася координаційна нарада (загальні збори) консорціуму проекту 544524-2013-1-PL-TEMPUS-SMHES.

12

  • 6 жовтня 2017 рокуна базі Уманського національного університету садівництва відбувся моніторинг проекту Темпус 544524-TEMPUS-1-2013-1-PL-TEMPUS-SMHES «Рамка кваліфікацій в галузі наук про навколишнє середовище для українських університетів» – QANTUS.

13

  • 16 листопада 2017 р. в Одеському державному екологічному університеті відбулась Фінальна зустріч за міжнародним проектом «Рамка кваліфікацій у сфері наук про навколишнє середовище в українських університетах (QANTUS)».

14

 

Навчальні візити

 

  • Перший навчальний візит до Університету природних ресурсів та наук про життя (м. Відень, Австрія) в рамках виконання проекту TEMPUS «Рамка кваліфікацій в галузі наук про навколишнє середовище в українських університетах – QANTUS»  відбувся з 30 червня по 04 липня 2014 року.

15

 

  • Другий навчальний візит до Аграрного Університету м. Ллейда (Іспанія), в рамках виконання проекту TEMPUS «Рамка кваліфікацій в галузі наук про навколишнє середовище в українських університетах – QANTUS»  відбувся з 8 по 12 вересня 2014 року.

16

  • З 25 по 29 травня 2015 року відбувся навчальний візит представників українських організацій – членів консорціуму Темпус-проекту QANTUS до партнерських університетів Італії. Учасники візиту відвідали університет м. Генуя і університет м. Павія та взяли участь у семінарах з питань, що стосуються тематики проекту та Європейського простору вищої освіти.

17

  • З 8 по 14 листопада 2015 року відбувся навчальний візит представників українських організацій – членів консорціуму Темпус-проекту QANTUS до Ягеллонського університету в м. Краків (Польща).

18

  • 12-16 червня 2017 року відбувся навчальний візит представників українських організацій — членів консорціуму Темпус-проекту “Рамка кваліфікацій у галузі наук про навколишнє середовище для українських університетів” до Варшавського університету наук про життя (Республіка Польща).

19

  • З 6 по 10 листопада 2017 року відбувся методичний візит представників українських організацій – членів консорціуму проекту Європейської Комісії 544524-TEMPUS-1-2013-1-PL-TEMPUS-SMHES «Рамка кваліфікацій у сфері наук про навколишнє середовище в українських університетах» (QANTUS) за програмою TEMPUS IV до Ягеллонського університету в м. Краків (Польща).

20

 

Зустрічі та семінари

 

Засідання науково-методичних комісій

 

  • На базі Одеського державного екологічного університету (ОДЕКУ), як одного з виконавців проекту Єврокомісії ТЕМПУС «Рамка кваліфікацій в галузі наук про навколишнє середовище для українських університетів», з 1 по 3 червня 2016 р. проходило засідання підкомісії з екології Науково-методичної комісії №7 (біологія, природничі науки та математика) сектору вищої освіти Науково-методичної Ради Міністерства освіти і науки України.
  • 14-15 травня 2015 р. на базі Уманського національного університету садівництва проведено сумісне засідання Комісії з екології, охорони навколишнього природного середовища та збалансованого природокористування НМР МОН України і консорціуму проекту 544524 «Qualifications Framework in Environmental Science at Ukrainian Universities Рамка кваліфікацій у сфері наук про навколишнє середовище в українських університетах» (QANTUS) за участі представників ВНЗ, які готують фахівців зі спеціальності «Екологія, охорона навколишнього середовища та збалансоване природокористування».
  • 1 грудня 2014 року на базі ДУ НМЦ «Агроосвіта» (м. Київ, вул. Смілянська, 11) відбулося Засідання науково-методичної комісії з питань міжнародного співробітництва.
  • 28-30 травня 2014 року на базі Херсонського державного університету та Херсонського державного аграрного університету проведено засідання  комісії з екології, охорони навколишнього середовища та збалансованого природокористування Науково-методичної Ради МОН України.

21

22

 

Конференції для викладачів і працедавців

 

  • 28–29 березня 2017 р. на базіприродоохоронного та еколого-економічного факультетів ОДЕКУ відбулась Всеукраїнська науково-методична конференція «Сучасний стан та проблеми вищої екологічної освіти України». Захід проходив за підтримки Міжнародної асоціації екологів університетів, Національної комісії України у справах ЮНЕСКО та Координаційної ради програми «UNITWIN/ Кафедри ЮНЕСКО» в Україні.
  • 17-18 грудня 2014 р.в Одеському державному екологічному університеті відбулися наукові семінари доктора Трі Нгуєн-Кванга (Tri Nguyen-Quang), доцента кафедри технічних наук Факультету сільського господарства Університету Далхаузі, м. Галифакс, Канада.
  • Три регіональні конференції для викладачів університету і організацій-працедавцівбули проведені в ОДЕКУ з початку виконання проекту (16 травня, 17 вересня і 14 жовтня 2014 р.). Вони присвячені обговоренню шляхів підвищення якості і актуальності вищої екологічної освіти в Україні і зближення його зі стандартами ЄС через розробку галузевих кваліфікаційних рамок. До роботи конференцій залучені представники: Українського наукового центру екології моря, Одеського державного селекційно-генетичного інституту, Інституту виноградарства і виноробства ім. В.Є. Таїрова, Департаменту екології і природних ресурсів Одеської облдержадміністрації та Інституту інноваційних технологій і змісту освіти МОН України.

23

 

Наради робочих груп

 

  • 12 лютого 2016року на базі Одеського державного екологічного університету відбулась розширена нарада робочої групи з робочого пакету WP2 «Розроблення Рамки кваліфікацій у сфері наук про навколишнє середовище», за участю національного координатора проекту проф. В.М. Захарченка, проректора Національного університету «Одеська морська академія».

24

 

  • 29 квітня 2016 року в м. Одеса (на базі Одеського державного екологічного університету) відбуласяРозширена нарада робочої групи з робочого пакету WP2. В ході наради було ухвалено проект повного тексту Рамки кваліфікацій в галузі наук про навколишнє середовище. Прийнято рішення про винесення проекту на громадське обговорення.

25

  • 16 червня 2016 р.на базі ОДЕКУ відбувся семінар в межах WP4 проекту TEMPUS QANTUS на тему: «Розроблення тренінг-курсів для перепідготовки науково-педагогічних працівників ВНЗ».

26

  • 31 серпня – 1 вересня 2017 рокувідбулася робоча зустріч із забезпечення якості національного координатора проекту проф. Захарченко В.М. з представниками проектної команди Ягеллонського університету у Кракові (Республіка Польща) д-ром М. Франковичем та проф. Л. Хмєларжем.

27

 

Результати проекту

 

Методичні розробки

Methodoligical Developments

 

Презентації на міжнародних конференціях

 

Корисні матеріали

 

Національний рівень розповсюдження

Міжнародний рівень розповсюдження

 

Тренінг-курси

 

– Тренінг-курс: Розробка освітніх програм у науках про навколишнє середовище відповідно до положень ЄКТСTraining Course: Curriculum design for Environmental Science according to ECTS

– Тренінг-курс: Європейський простір вищої освіти та Болонський процесTraining Course: European Higher Education Area and Bologna Process

– Тренінг-курс: Рамки кваліфікацій у Європейському освітньому просторіTraining Course: Qualifications Frameworks in the European Education Area

– Тренінг-курс: Система внутрішнього забезпечення якості на основі європейських стандартівTraining Course: Internal Quality Assurance System based on European Standards

– Тренінг–курс: Оцінювання сформованості екологічних компетентностейTraining Course: Assessment of Environmental Science generic competences

 Тренінг-курс: Формування результатів навчання в науках про навколишнє середовище / Training Course: How to write Learning Outcomes in Environmental Science

– Тренінг-курс: Розробка електронних курсів у науках про навколишнє середовищеTraining Course: Design of e-learning Courses in Environmental Science

 

Інфобюлетені

 

Перший випуск інформаційного бюлетеню

 

Липень 2014 Випуск: 1

Другий випуск інформаційного бюлетеню

Грудень 2014 Випуск: 2

Третій випуск інформаційного бюлетеню

Липень 2015 Випуск: 3

Четвертий випуск інформаційного бюлетеню

Грудень 2015 Випуск: 4

П´ятий випуск інформаційного бюлетеню

Липень 2016 Випуск: 5

Шостий випуск інформаційного бюлетеню

Грудень 2016 Випуск: 6

Сьомий випуск інформаційного бюлетеню

Вересень 2017 Випуск: 7

Восьмий випуск інформаційного бюлетеню

Грудень 2017 Випуск: 8

 

The first issue of the project newsletter

July 2014 – Issue 1

The second issue of the project newsletter

December 2014 – Issue 2

The third issue of the project newsletter

July 2015 – Issue 3

The fourth issue of the project newsletter

December 2015 – Issue 4

The fifth issue of the project newsletter

July 2016 – Issue 5

The sixth issue of the project newsletter

December 2016 – Issue 6

The seventh issue of the project newsletter

September 2017 – Issue 7

The eighth issue of the project newsletter

December 2017 – Issue 8

 

Забезпечення якості

План забезпечення якості / Quality Assurance Plan.

 

Розповсюдження

 

  1. З метою забезпечення найширшого розповсюдження результатів проекту 544524-TEMPUS-1-2013-1-PL-TEMPUS-SMHES, як перший крок, було розроблено Стратегіюрозповсюдження результатів проекту (the Dissemination Strategy).

 

  1. В ході виконання проекту були розроблені та надруковані Буклет, плакат і банер, присвяченідосягненням консорціуму проекту 544524-TEMPUS-1-2013-1-PL-TEMPUS-SMHES (QANTUS).

 

6-8 вересня 2016 р. в Ягеллонському університеті (м. Краків, Польща), в контексті реалізації програми заходів щодо розповсюдження результатів проекту 544524-TEMPUS-1-2013-1-PL-TEMPUS-SMHES «Рамка кваліфікацій в галузі наук про навколишнє середовище для українських університетів», представники польських та українських ВНЗ – партнерів за проектом QANTUS взяли участь у роботі XXIV Польської національної методичної конференції «Охорона довкілля в природничих науках».

 28

16 листопада 2016 року в рамках Національного тижня програми Еразмус+ в Україні, Національний Еразмус+ офіс в Україні, Міністерство освіти і науки України, Виконавче агентство з питань освіти, аудіовізуальних засобів і культури (ЕАСЕА) у співпраці з Представництвом ЄС в Україні та організаційної підтримки Національного університету Києво-Могилянської академії, провели Cемінар-HelpDesk для українських команд-виконавців проектів Темпус IV.

17 листопада 2016 року в рамках Національного тижня програми Еразмус+ в Україні, у Міністерстві освіти і науки України відбувся щорічний семінар «Розбудова потенціалу вищої освіти в Структурних проектах Програм ЄС ТЕМПУС та ЕРАЗМУС+: актуальні результати» (23 проекти, 2010-2019 рр.), ініційований Міністерством освіти і науки України та проведений у співпраці з Національним Еразмус+ офісом в Україні, Національною командою експертів ЄС з реформування вищої освіти та за підтримки Виконавчого агентства з питань освіти, аудіовізуальних засобів і культури (ЕАСЕА, Брюссель).

   29

 

Заходи із розповсюдження результатів проекту, здійснювані Одеським державним екологічним університетом

 

  • Екологічний дайджестрозроблено в якості некомерційної ініціативи Одеського державного екологічного університету в контексті проекту 544524-TEMPUS-1-2013-1-PL-TEMPUS-SMHES (QANTUS) для забезпечення сталого розвитку суспільства та особистості шляхом гармонізації відносин між людством і природою, а також для оптимізації процесу навчання через отримання, збереження, синтез і поширення знань про навколишнє середовище.
  • 12-14 листопада 2015 рокупредставники Одеського державного екологічного університету взяли участь у ХХVІІІ Міжнародній спеціалізованій виставці «Освіта та кар’єра – День студента 2015» та виставці закордонних навчальних закладів «EducationAbroad».  Виставка проходила у приміщенні Національного центру ділового та культурного співробітництва “Український дім” (Київ, вул. Хрещатик, 2). Крім індивідуальних консультацій і особистих зустрічей, відвідувачі мали можливість прослухати тематичні семінари та презентації представників освітніх концернів, коледжів, підготовчих програм і університетів. Учасники від ОДЕКУ О.Ю. Салабаш і Л.О. Попова ознайомили відвідувачів Виставки із презентацією щодо виконуваної діяльності та основних досягнень Університету й консорціуму в рамках проекту TEMPUS QANTUS.
  • 14-16 квітня 2016 року в м. Київ, у приміщенні Національного центру ділового та культурного співробітництва «Український дім» (вул. Хрещатик, 2) Міністерством освіти і науки України спільно з Національною академією педагогічних наук України та Товариством “Знання” України було проведено ХХІХ Міжнародну спеціалізовану виставку «Освіта та кар’єра – 2016»
  • Експозицію Одеського державного екологічного університету на виставці представляли О.В. Шаблій, начальник відділу міжнародного співробітництва та О.Ю. Салабаш, секретар відділу. Серед інших експонатів на стенді ОДЕКУ відвідувачі мали можливість ознайомитись із плакатом, який відображає основні завдання проекту 544524-TEMPUS-1-2013-1-PL-TEMPUS-SMHES «Рамка кваліфікацій в галузі наук про навколишнє середовище для українських університетів», склад консорціуму, навчальні візити українських освітян до партнерських ВНЗ у країнах ЄС, а також найважливіші досягнення міжнародного колективу у спільному виконанні завдань проекту.
  • 25-27 жовтня 2016 рокуОдеський державний екологічний університет презентував досягнення за проектом TEMPUS QANTUS на Восьмому міжнародному форумі «Інноватика в сучасній освіті» та IV Міжнародній виставці закордонних навчальних закладів «World Edu», що проводилися Міністерством освіти і науки України спільно з Національною академією педагогічних наук України та Компанією «Виставковий Світ» в м. Київ, у Київському Палаці дітей та юнацтва. Експозицію ОДЕКУ на заході представляли співробітники відділу міжнародних зв’язків Катерина Гусєва та Лідія Попова. Відвідувачам виставки демонструвалися презентації, буклет і банер, присвячені досягненням консорціуму проекту 544524-TEMPUS-1-2013-1-PL-TEMPUS-SMHES (QANTUS) за програмою TEMPUS IV.
  • 17 – 19 листопада 2016 рокув м. Київ, у приміщенні Національного центру ділового та культурного співробітництва «Український дім» відбулась ХХХ Міжнародна спеціалізована виставка «Освіта та кар’єра – День Студента 2016», організована Міністерством освіти і науки України спільно з Національною академією педагогічних наук України та Товариством “Знання” України. Експозицію Одеського державного екологічного університету представляли співробітники відділу міжнародних зв’язків А.А. Гамаюн та М.І. Коритнюк. Відвідувачі виставки мали можливість ознайомитися із флаером, презентаціями та банером, що відображали роль Університету та досягнення міжнародного колективу у спільному виконанні завдань проектів Європейської Комісії 544524-TEMPUS-1-2013-1-PL-TEMPUS-SMHES (QANTUS), за програмою TEMPUS IV.
  • Одеський державний екологічний університет було представлено наВосьмій міжнародній виставці «Сучасні заклади освіти – 2017», що була проведена 16-18 березня 2017 року в м. Київ, у Київському Палаці дітей та юнацтва. Спів-організаторами виставки виступили Міністерство освіти і науки України, Національна академія педагогічних наук України та Компанія «Виставковий Світ».
  • Експозицію ОДЕКУ на заході представляли співробітники відділу міжнародних зв’язків Олег Шаблій та Артем Гамаюн. Крім стенду, присвяченому діяльності Університету, та профорієнтаційних матеріалів, відвідувачам виставки демонструвалися презентації і плакат щодо освітньої та міжнародної діяльності ОДЕКУ, а такожбанер, що відображає роль та досягнення Університету у виконанні проекту Європейської Комісії 544524-TEMPUS-1-2013-1-PL-TEMPUS-SMHES (QANTUS) за програмою TEMPUS IV.
  • Одеський державний екологічний університет був представлений на XXXI міжнародній спеціалізованій виставці «Освіта та кар’єра – 2017», яка відбулась 6-8 квітня 2017 рокуу Києві у приміщенні Національного центру ділового та культурного співробітництва «Український дім».
  • Експозицію ОДЕКУ на заході представляли співробітники відділу міжнародних зв’язків Олег Шаблій, Інна Хоменко та Лідія Попова. Крім стенду, присвяченому діяльності Університету, та профорієнтаційних матеріалів, відвідувачам виставки демонструвалися презентації щодо освітньої та міжнародної діяльності ОДЕКУ, а також банер, який відображає роль та досягнення Університету у виконанні міжнародного проекту Європейської Комісії 544524-TEMPUS-1-2013-1-PL-TEMPUS-SMHES (QANTUS).
  • 24-26 жовтня 2017р. Одеський державний екологічний університет було представлено на Дев’ятій міжнародній виставці «Інноватика в сучасній освіті» в м. Київ, у Палаці дітей та юнацтва. Експозицію ОДЕКУ на заході представляли співробітники відділу міжнародних зв’язків Олег Шаблій, Лідія Попова та Єлизавета Сосмій. Відвідувачам виставки було продемонстровано банери, які відображають роль та досягнення Університету у виконанні проекту Європейської Комісії 544524-TEMPUS-1-2013-1-PL-TEMPUS-SMHES «Рамка кваліфікацій у сфері наук про навколишнє середовище в українських університетах» (QANTUS) за програмою TEMPUS IV, який знаходиться на завершальній стадії виконання. Крім того, у перший день виставки, в конференц-залі виставки №2 було проведено презентацію ОДЕКУ на тему «Упровадження результатів проекту 544524-TEMPUS-1-2013-1-PL-TEMPUS-SMHES «Рамка кваліфікацій в галузі наук про навколишнє середовище для українських університетів» (автори: Степаненко С.М., Сафранов Т.А., Польовий А.М., Шаблій О.В.).
  • 24-26 жовтня 2017р. Одеський державний екологічний університет було представлено на Дев’ятій міжнародній виставці «Інноватика в сучасній освіті» в м. Київ, у Палаці дітей та юнацтва. Експозицію ОДЕКУ на заході представляли співробітники відділу міжнародних зв’язків Олег Шаблій, Лідія Попова та Єлизавета Сосмій. Відвідувачам виставки було продемонстровано банери, які відображають роль та досягнення Університету у виконанні проекту Європейської Комісії 544524-TEMPUS-1-2013-1-PL-TEMPUS-SMHES «Рамка кваліфікацій у сфері наук про навколишнє середовище в українських університетах» (QANTUS) за програмою TEMPUS IV, який знаходиться на завершальній стадії виконання. Крім того, у перший день виставки, в конференц-залі виставки №2 було проведено презентацію ОДЕКУ на тему «Упровадження результатів проекту 544524-TEMPUS-1-2013-1-PL-TEMPUS-SMHES «Рамка кваліфікацій в галузі наук про навколишнє середовище для українських університетів» (автори: Степаненко С.М., Сафранов Т.А., Польовий А.М., Шаблій О.В.).
  • 24-26 жовтня 2017р. Одеський державний екологічний університет було представлено на Дев’ятій міжнародній виставці «Інноватика в сучасній освіті» в м. Київ, у Палаці дітей та юнацтва. Експозицію ОДЕКУ на заході представляли співробітники відділу міжнародних зв’язків Олег Шаблій, Лідія Попова та Єлизавета Сосмій. Відвідувачам виставки було продемонстровано банери, які відображають роль та досягнення Університету у виконанні проекту Європейської Комісії 544524-TEMPUS-1-2013-1-PL-TEMPUS-SMHES «Рамка кваліфікацій у сфері наук про навколишнє середовище в українських університетах» (QANTUS) за програмою TEMPUS IV, який знаходиться на завершальній стадії виконання. Крім того, у перший день виставки, в конференц-залі виставки №2 було проведено презентацію ОДЕКУ на тему «Упровадження результатів проекту 544524-TEMPUS-1-2013-1-PL-TEMPUS-SMHES «Рамка кваліфікацій в галузі наук про навколишнє середовище для українських університетів» (автори: Степаненко С.М., Сафранов Т.А., Польовий А.М., Шаблій О.В.).

 

Заходи із розповсюдження результатів проекту, здійснювані Національним університетом «Одеська морська академія»

 

  • Конференція на тему «Кваліфікація для ринку праці. Галузеві рамки кваліфікацій як нові засоби управління компетенціями» пройшла 23-24 квітня 2015 року у м. Варшава, Республіка Польща. Учасники проекту TEMPUS QANTUS «Рамка кваліфікацій в галузі наук про навколишнє середовище для українських університетів» проф. В.М. Захарченко (Одеська національна морська академія), проф. С.М. Степаненко (Одеський державний екологічний університет) та А.В. Рибалко (Міністерство освіти і науки України) взяли участь в конференції. На конференції було представлено доповідь на тему: «Проект QANTUS: галузева рамка кваліфікацій в галузі наук про навколишнє середовище в контексті розвитку системи кваліфікацій в Україні».
  • 20 листопада 2015 р.Міністерство освіти і науки України, Національний Еразмус+ офіс в Україні та Виконавче агентство з питань освіти, аудіовізуальних засобів і культури (ЕАСЕА, Брюссель) провели семінар-презентацію «Розбудова потенціалу вищої освіти в проектах Структурних заходів: актуальні результати» для учасників проектів Програми ЄС Темпус IV (2010-2016 рр.), що відбувся в Міністерстві освіти і науки України. У заході взяв участь національний координатор проекту TEMPUS QANTUS «Рамка кваліфікацій в галузі наук про навколишнє середовище для українських університетів » проф. В.М. Захарченко (Одеська національна морська академія). В ході заходу було зроблено презентацію щодо досягнень і викликів використання та запровадження результатів проекту TEMPUS QANTUS.

 

Стратегія сталості

 

Стратегія забезпечення сталого використання результатів проекту.

 

Контакти

 

Координатор (головний менеджер) проекту

30

Проф. Стефан Ігнар,
завідувач кафедри гідротехніки Варшавського університету наук про життя, Республіка Польща

Контакти:

тел.: + 48 22 593 52 70
факс: + 48 22 593 52 73
е-адреса: stefani@levis.sggw.pl

 

Координатор проекту від України

31

Проф. Вадим Миколайович Захарченко, д.т.н., проректор з науково-педагогічної роботи Одеської національної морської академії

Контакти:

тел.: +38 048 728 31 57
факс: +38 048 728 31 57
e-адреса: zvn@onma.edu.ua

 

Веб-сайт проекту: http://qantus.osenu.org.ua/

 

This is a unique website which will require a more modern browser to work!

Please upgrade today!