Джерело: ecotown.com.ua

Майстри з Найробі (Кенія) налагодили виробництво іграшок з в’єтнамок і шльопанців, які вимиває на пляжі океан.

Зібране на кенійських узбережжях зношене взуття отримує друге життя завдяки фахівцю з охорони навколишнього середовища Джулі Черч, яка заснувала компанію Ocean Sole, передає EuroNews.

«Я побачила дітей, які грають з капцями, зробивши з них імпровізовані кораблики, – згадує підприємець. – В той же час працюючи в WWFand the Kenya Wildlife Service я бачила, як черепахам доводиться буквально пробиратися через хащі сміття на пляжах, і ідея започаткувати подібний бізнес народилася миттєво».

Місцеві майстри – зазвичай різьбярі по дереву – виготовляють більше ста видів виробів та іграшок з подібних пластикових відходів.

В основному це яскраві прикраси, предмети побуту та африканські тварини: жирафи, слони і бородавочники, які полюбляють купувати туристи.

Наразі в Ocean Sole зайняті майже 100 місцевих майстрів, серед яких здебільшого колишні різьбярі по дереву. Участь у проекті дозвляє кенійцям годувати свої родини.

Наразі фігурки тварин, виготовлені з виловлених в океані в‘єтнамок, продаються не лише у Кенії, а й у США, Великій Британії та Німеччині. Основні клієнти Ocean Sole — зоопарки й акваріуми.

Частина виручених коштів йде на проекти, пов‘язані з охороною океану.

Фігурки тварин зі зношених капців передають певну інформацію, пояснює Джулі Черч.

“Ці яскраві іграшки намагаються повернути людей обличчям до океану і нагадати, що водний простір має бути здоровий, не слід розглядати його як великий смітник, – говорить екоактивістка. – Наша Земля – блакитна планета, проте більшість людей забуває про це.”

З кенійських пляжів взуття надходить до Найробі, де сировину ретельно відмивають та за допомогою спеціальних пристосувань вирізають різнокольорові клаптики.