Джерело: 24tv.ua

Студент з Нідерландів Боян Слот розробив спеціальну систему The Ocean Cleanup. Вона зможе повністю очистити морські води від сміття лише за кілька років.

Система нідерландського студента складається з довгих плавучих бар’єрів, які дозволяють ловити пластик. Спеціальний механізм концентрує сміття в одному місці, а потім виводить його з води на платформу.

Плавучий бар’єр навмисно встановлюють там, де є морська течія. Поплавці ставлять на якір і вони утворюють своєрідну пастку для сміття.

Люди думали над очищенням океану і в минулому. Але їхні ідеї обмежилися виловом пластику сіткою разом з живими організмами. Для повного очищення океану в такий спосіб потрібно 79 тисяч років. Використання морських течій значно прискорить і здешевить процес, — пояснив винахідник.

Прототип системи почали тестувати у водах Північного моря. Винахідники перевіряють чи зможе бар’єр витримати зиму та сильні шторми. Фінансують проект уряд Нідерландів та компанія-підрядник.

Якщо прототип витримає випробування, то вже наступного року розробку запустять в дію в Тихому океані. Спочатку встановлять бар’єр довжиною два кілометри біля берегів острова Цусіма. А через кілька років запустять вже значно більші очисні ворота довжиною понад 100 кілометрів.

Винахідники очікують, що ця система знищить так звану велику тихоокеанську сміттєву пляму.