Тюлені все частіше нападають на рівних їм за розміром акул, вбивають їх і з’їдають нутрощі. Випадки зміни ролей мисливців і жертв в морських екосистемах змушують учених переглянути свою точку зору на екологію океанів, повідомляє New Scientist з посиланням на журнал African Journal of Marine Science.

Більше десяти років тому Кріс Фаллоуз, капітан моторного судна з Кейптауна, помітив, як молодий капський морський котик гнався за синім акулою, штовхав її і через деякий час загриз, з’ївши внутрішні органи тварини (найбільш багаті поживними речовинами).

У 2012 році Фаллоуз фотографував синіх акул під водою, коли до зграї підплив капський морський котик, загриз п’ять акул і також з’їв їх нутрощі.

У своїй науковій статті Фаллоуз пише, що в нормі ці тварини, приблизно рівні за розмірами, полюють на дрібних риб і кальмарів. Деякі види тюленів нападають на дрібних акул, а сині акули іноді ганяються за дельфінами. Проте вчені вперше стали свідками атаки морських котиків на настільки великих акул, і вони не можуть пояснити, навіщо морським ссавцям переслідувати таку небезпечну видобуток.

Співавтор статті Уг Бенуа підозрює, що випадки нападу тюленів на акул відбуваються досить часто, просто трапляється це у відкритому морі, далеко від вчених з відеокамерами. Оскільки котики з’їдають у великих риб тільки внутрішні органи, масштаби цього феномена можна оцінити за їх вмісту шлунка (тобто за наявності акулячих хрящів).

На закінчення біологи відзначають, що агресивна поведінка тюленів може стримувати ріст популяцій акул і, таким чином, допомагати іншим рибам – в тому числі видів, які мають важливе значення для риболовецької галузі.

Нещодавно тюленів також звинуватили у жорстокому вбивстві сотень тупомордых дельфінів, чиї понівечені трупи у великій кількості море викидає на узбережжя Нідерландів. Зоологи припускають, що ластоногі вбивають дельфінів заради розваги.