Мексиканська стартапова компанія Ak Inovex нещодавно презентувала нову технологію утилізації та переробки пластику, в якій не використовується вода і споживання енергії в половину менше, ніж в раніше відомих аналогічних технологіях. Як стверджує компанія, в цьому екологічно безпечному процесі виробляються пластикові гранули більш високої якості, ніж раніше, та й сам процес обіцяє бути більш рентабельним.

Технології переробки пластмаси дозволяють перетворити викинуті пластикові пляшки та інші відходи в незліченну кількість корисних речей, наприклад, в поліефірні нитки для 3D-друку або навіть дизельного палива. Однак, всі існуючі методи досить трудомісткі і мають на увазі споживання великого обсягу ресурсів, і особливо води. Адже спочатку пластик повинен бути ретельно промитий з метою позбавлення від домішок, далі зневоднений в печі (при температурі 180 градусів за Цельсієм) для кристалізації, а потім охолоджений і знову з використанням води, щоб вже готові пластикові нитки розрізати на маленькі гранули.

За технологією, розробленою Марко Адамі, засновником компанії Ak Inovex, використовуються спеціальні стіни, при контакті з якими розігрітий в печі пластик швидко охолоджується і в той же час формуються гранули бажаної форми і розмірів. Ця технологія передбачає повне виключення води з процесу.

Одним з основних переваг нової технології, Адамі називає можливість, використання одних і тих же машин для переробки різних типів пластика, в тому числі пінополістиролу, полістиролу та ABS-пластику, які разом складають близько 90 відсотків всього обсягу пластикових відходів. Така універсальність означає скорочення фізичного простору для переробки, оскільки установки можна зробити більш компактними.

В даний час компанія подала заявку на придбання патенту на нову технологію і планує розширити можливості прототипу системи утилізації.