Джерело: www.eco-live.com.ua

Міжнародна група вчених відзвітувала про зниження біорізноманіття нижче безпечного рівня, необхідного для благополуччя людського суспільства.

Як біологічний вид ми нерозривно пов’язані з процесами, які відбуваються в наших місцевих екосистемах, такими як запилення рослин, розкладання відходів і регулювання вуглецевого циклу. Функціонування цих екосистем залежить від біологічного різноманіття в них. При втраті більше 10% біорізноманіття в регіоні місцева екосистема опиняється під загрозою.

У звіті, опублікованому в журналі Science минулого тижня, повідомляється, що 58% суші вже мають показники, нижчі за безпечний рівень. За даними вчених, глобальне середнє біорізноманіття впало до 85%.

Визначення рівня втрати біорізноманіття, який може витримати екосистема, не просте завдання, результат якого залежатиме від окремих екосистем. Тому остаточний рівень — 10% втрати — повинен використовуватись з обережністю.

Професор Енді Первіс, один з авторів звіту, пояснює:

«Перетин межі не означатиме, що все одразу піде не так, але сильно зросте ризик того, що справи підуть на нестримний спад».

Спроби додатково уточнити «безпечне» значення у 10% також супроводжуються ризиком збільшення цього значення, що може призвести до подальшої деградації екосистем та навіть незворотного їх ушкодження.

Оуен Льюїс, професор екології з Оксфордського університету, який не брав участі в дослідженні, говорить:

«Це, безумовно, ситуація, в якій необхідно застосовувати принцип обережності: ми не можемо дозволити собі чекати довгострокових наслідків деградації природних екосистем».

Зараз, пояснюють автори звіту, ми наближаємось до ситуації, коли для підтримки функцій екосистем може бути необхідним втручання людини. За таких високих рівнів, втрати біорізноманіття, якщо їх не зупинити, можуть підірвати спроби по досягненню довгострокового сталого розвитку.

Доктор Тім Ньюболд, ще один із задіяних у дослідженні вчених, пояснює:

«Втрата біорізноманіття призведе до зниження стійкості екосистем в умовах змін навколишнього середовища, таких як глобальне потепління».

У звіті наводиться найбільш детальний на сьогодні аналіз глобального біорізноманіття, з більш ніж 1,8 мільйонами записів, що дає найповніше уявлення про поточний стан зниження біорізноманіття Землі.

«Ми сподіваємось, що цей звіт проінформує політиків та запустить дебати про те, як ми використовуємо земельні ресурси планети», — говорить доктор Ньюболд.