uporto

Університет Порту вважається найбільшим університетом в Португалії, а також являється національним лідером за числом публікацій наукових статей та дослідницьких робіт. Цікавий той факт, що 22% з усіх наукових статей та дослідницьких робіт, які були опубліковані в країні, вийшли зі стін цього університету. Університет Порту визнаний одним зі 100 кращих університетів в Європі.

Університет був заснований 22 березня 1911 року згідно декрету Тимчасового уряду першої Португальської Республіки, а вже у липні 1911 року відбулось урочисте відкриття вищого навчального закладу. Першим ректором університету був назначений математик Гомес Тейксейра. На даний час університет нараховує 14 факультетів, при університеті відкрита аспірантура. Останнім часом значно розширився спектр наукових досліджень і розробок університету.

Сьогодні в університеті навчається близько 28 000 студентів, 11 000 з яких – це аспіранти. В університеті пропонується великий спектр спеціальностей (63 напрямки). Є магістратура і докторантура. Викладацький склад нараховує 2300 чоловік.

Слід зазначити, що університет Порту активно розвиває міжнародні відносини і співпрацює з більш ніж 500 міжнародними університетами.

sigarra.up.pt