Джерело: espreso.tv та tsn.ua

В Антарктиді знайшли понад тонну скам’янілостей динозаврів (фоссілій), вік деяких становить 71 млн років

Знахідки виявила команда вчених з Австралії, США і ПАР, повідомляєABC News.

Знайдені скам’янілості належать до кінця епохи динозаврів і належать в тому числі морським рептиліям.

Вчені також виявили скам’янілості плезіозаврів, мозазаврів та птахів, які жили 145 – 66 млн років тому.

Дослідники вели пошуки на території Антарктичного півострова.

“Ми виявили плезіозаврів і мозазаврів – типи морської ящірки, які зробив відомими нещодавній фільм “Світ Юрського періоду”, – розповів доктор Стів Солсбері з Університету штату Квінсленд, який брав участь у місії.

“Ми знайшли багато справді великих скам’янілостей,”- додав він, зазначивши, що більшість знахідок раніше була тваринами, які жили в океані.

An illustration of a plesiosaurs on land by Henrich Harder. Wikicommons

Команда вчених також виявила скам’янілості птахів, у тому числі первісних качок, які жили в кінці Крейдового періоду.

Загалом команда з 12 вчених із США, Австралії та Південної Африки вирушили в район Джеймс-Росс-Айленд, щоб дізнатися більше про динозаврів Антарктиди. Учені не тільки витримали екстремальні температури під час роботи, але й подолали велику кількість перешкод, щоб просто потрапити до цього регіону.

Researcher during the excavation of a plesiosaur. Flickr: University of Queensland

Спочатку науковці дісталися до Південної Америки, потім витримали бій із морською хворобою під час плавання, зрештою, щоб потрапити на потрібну частину Антарктиди, їм довелося пересісти на вертольоти й надувні човни.

Доктор Солсбері розповів, що раніше було зроблено декілька спроб потрапити в Антарктиду для досліджень, однак морська крига робила місію неможливою.

“Це дуже важке місце для роботи, але ще важче дістатися до нього”, – зауважив вчений.

Команда ночувала протягом майже п’яти тижнів в період з лютого до березня на заледенілому острові Вега, і повинна була йти пішки 10 кілометрів щодня через гірську місцевість, щоб досягти свого основного місця роботи – Сандвіч Блафф.

Через сніг їм навіть довелося застрягти в спільному наметі на кілька днів.

Знайдені скам’янілості відправлять до Музею природної історії Карнегі (Окленд, США) для подальшого вивчення.

“Це може бути рік або два, перш ніж ми отримаємо результати”, – кажуть вчені.