Джерело: ecotown.com.ua

5-го травня через сильне забруднення повітря у Мехіко, влада розпорядилися знизити кількість вантажних і легкових автомобілів на вулицях міста на 40%. У місті вже діють обмеження на рух автотранспорту, які були посилені в останніх три дні, передає Кorrespondent.net.

Згідно з постановою влади міста, п’ята частина автомобілів в робочі дні не повинна використовуватися. Поки ці обмеження серйозного впливу на екологію не зробили. У середу над Мехіко зберігався смог, а забруднення було вище норми. Це і призвело до того, що частка автомобілів, які не зможуть виїхати на вулиці, зросла з 20% до 40%.

Влада міста вважає, що в усьому винна типова для Мехіко спекотна і суха весна. Вітер майже не дме, а дні дуже сонячні. Це призводить до появи озону – це ключовий компонент смогу в Мехіко. Зараз його концентрація в 1,9 разів вища норми.

Проїзд буде заборонений з 5 ранку до 22-ї години для машин, які мають категорії 1 і 2. Згідно з програмою «Hoy no Circula» («Сьогодні рух закрито»), до першої категорії відносять авто, які викликають викид в атмосферу середньої кількості забруднення, а до другої – машини, які експлуатуються понад 8 років. Обмеження на використання автомобілів будуть зняті в червні, коли почнеться сезон дощів. Це повинно дещо очистити повітря міста. На думку екологів, ситуацію погіршує ландшафт Мехіко: гори не дають брудному повітря розсіюватися.

Експерти відзначають, що забороною на рух автомобілів проблему не вирішити, тим більше в місті слабо розвинений громадський транспорт. У місті багато брудних виробництв. У 2014 році в місті було зареєстровано 4,7 млн ​​автомобілів – це останні дані. Влада міста обіцяє розробити більш ефективну систему оцінки викидів автомобілів.