Джерело: ecotown.com.ua

Онлайн освіта стає світовим трендом. Масові онлайн курси (Massive Open Online Courses) вже розроблені практично для всіх галузей знань. Представляємо до вашої уваги 7 вільних курсів, які дадуть вам грунтовні знання у сфері сталого розвитку.

Вступ до сталого розвитку на Coursera

Ілінойський університет в Урбані-Шампейні
Наступна сесія: 25 квітня – 25 травня

Курс втілює академічний підхід до питань сталого розвитку. ВІн вивчає, як сьогоднішє суспільство може протистояти глобальним змінам, деградації екосистем, і обмеженим ресурсам. Курс фокусуєтсья на ключових галузях знань у теорії та практиці, включаючи демографію, екосистеми, глобальні зміни, енергетику, агросектор, водні ресурси, економіку довкілля, екологічне право, етику та культуру.

Цей комплекс проблем має величезне значення, він розкриває принципи побудови довготривалого добробуту усіх жителів планети. Сталий розвиток – це міждисциплінарна наука, тому її вивчення вимагає широких підходів: розуміння наших мотивацій – знання гуманітарних наук, визначення викликів навколишніх змін – знання точних наук, а розробка рішень – технічний погляд на системи природи та суспільства.

Диплом із Сталого розвитку на Аlison

Вільний графік навчання

Цей вільний онлайн курс розглядає широкий спектр тем, включаючи визначення сталого розвитку, і які практики використовуютсья для його досягнення. Зокрема, він вивчає значення ідеї сталості для боротьби зі змінами клімату.

Енергетика. Курс розглядає традиційні та відновлювані джерела енергії, та як можна задовольнити теперішній та майбутній попит на енергію зростаючого населення планети.

Водні ресурси. Вода – критичний ресурс для всіх країн, тому курс розглядає як можна організувати поставки води для промисловості, сільського господарства, та населення.

Курс буде в нагоді фахівцям, які працюють у сфері міжнародних віносин, сталому розвитку, та екології. Він також стане корисним слухачам із загальним рівнем знань, які цікавляться темою сталого використання ресурів Землі.

Курс зі сталого розвитку на Coursera

Колумбійський університет
Вільний графік навчання

Курс складається з трьох модулів довшого комплексу “Ера сталого ровитку”.

Цей курс початкового рівня дасть вам загальне розуміння викликів та шляхів до сталого розвитку. Він покаже, як економчний розвиток може бути соціально інклюзивним та екологічно сталим.

Вимкни спеку: від кліматичної науки до дій

Група Світового банку

Наступна сесія: 9 травня – 5 червня

Курс є орієнтованим передусім на практичні дії. Він дає змогу вивчити вплив зміни клімату на регіональному рівні, стратегії підвищення стійкості до них, та шляхи переходу до низьковуглецевого майбутнього. У вас буде можливість дослідити ці проблеми на прикладах регіонів:

• Латинська Америка та Карибські острови;
    ●     Центральна Африка;
    ●     Близький Схід та Північна Африка;
    ●     Східна Європа та Центральна Азія;
    ●     Східна Азія та Тихоокеанський регіон;
    ●     Південна Азія.

Курс складаєтсья з наступних блоків:

1. Зміни клімату у 21 сторіччі
    2. Секторальні та регіональні впливи
    3.    Від науки про зміни клімату до конкретних дій
    4.    Що ти можеш зробити: інвідуальні кроки для боротьби з глобальними кліматичними змінам

Циклічна економіка. Вступ.

Делфтський технічний університет
Вільний графік навчання

Дізнайтеся, як можна зробити свій вклад у перехід до сталої економіки через новітні моделі бізнесу та підходи до дизайну.

Курс дасть грунтовні знання про циклічну економіку: як бізнес може створювати додану вартість через повторне використання ресурсів та продуктів, як дизайнери створюють неймовірні рішення, і як усі ми можемо зробити свій внесок у перехід до сталої економіки.

Програма курсу:

Що таке циклічна економіка?
Цінність бізнесу у циклічній економіці
Довговічні продукти
Повторне виробництво
Сміття = Іжа
Системний підхід
Інтерактивні сесії

Нові бізнес-моделі у суспільстві

Університет Вірджинії

Велика частина нових бізнес-моделей можуть бути побудовані на ідеях корпоративної відповідальності, філантропії, чи сталості. Цей курс розкаже нову історію про бізнес, яка включає його у соціальну структуру та процеси.

Майже кожен бізнес створює або применшує вартість для споживачів, постачальників, працівників, громад та суспільства, в додаток до шерхолдерів та фінансистів. Але прибутки та ідейні цінності стейкхолдерів можуть примножуватися взаємно, і цей курс пояснить як саме це можливо. Остання сесія покаже, як стати власником бізнесу, що приносить прибуток, та одночасно робить цей світ кращим.

Глобальне потепління: вивчення та моделювання кліматичних змін

Університет Чікаго
Наступна сесія: 18 квітня – 17 липня

Курс описує наукові аспекти глобального потепління та прогнозування впливу людства на клімат планети.

Цільова аудиторія: люди без значного наукового досвіду, але з сильним бажанням пізнавати навколишній світ.
Курс поєднує підходи з області хімії, фізики, біології, геології, метеорології та економіки, при цьому використовуючи лише прості математичні розрахунки.

Інструктор: Девід Арчер, професор геофізичних наук