640px-Logo_Universitat_de_Lleida.svg

Університет Льєйди (каталанский: Universitat de Lleida, UdL) заснований у м Льєйда (Ллейда), Каталонія, Іспанія. Це був перший університет у Каталонії і всієї Арагонської Корони.

Університет Льєйди сходить корінням в Estudi General de Lleida, створений у 1300 році на підставі Хартії, наданої місту Льєйда (Леріда) королем Жауме II Арагонським.

У 1713 році Філіп V у м. Сервера, що знаходиться в 70 км на схід від Льєйди, влада якого підтримали його у Війні за іспанську спадщину, заснував університет, який замінив всі каталонські університети.

Після перерви в кілька сотень років, він був заново заснований 12 грудня 1991 згідно із законом, прийнятим парламентом Каталонії, і з тих пір, окрім центральної історичної будівлі, що в районі Rambla d’Aragó, відомому сьогодні під назвою Universitat, до нього додалися нові будівлі.

Нова установа зібрала всі університетські курси, що викладаються в Льєйді під керівництвом Віктора Сіурана Сарагоси. Статут Університету Льєйди був прийнятий Сенатом університету 27 жовтня 1994 р. Відтоді, в UdL зросла кількість пропонованих ступенів, і його діяльність була спрямована на постійні інновації, вдосконалення якості викладання, наукових досліджень, управління на благо суспільства, професійну підготовку та особистісний розвиток студентів.

University Information and Support Service
Campus de Cappont
C. de Jaume II, 67 bis
E-25001 Lleida

pdi@seu.udl.cat
+34 973 003 588
902 507 205

Web-site: http://www.udl.es/