Проект «Формування кваліфікаційних мереж в напрямку підготовки «Метеорологія»» (QualiMet)

Термін виконання: 15.01.2010-14.10.2013

Проект спрямований на розробку міжнародної уніфікованої структури кваліфікаційних вимог в метеорології (QualiMet), шляхом створення системи визнання і привласнення кваліфікацій до рівня доктора наук, яка заснована на стандартах знань, вмінь і компетенцій, отриманих в процесі навчання.

Конкретними задачами проекту QualiMet являються наступні:

• Розробити стандарти знань, вмінь і компетенцій для всіх кваліфікацій до рівня доктора наук, необхідних у всіх можливих сферах діяльності, якими може займатися навчаємий в області метеорології.
  • Розробити взаємно визнані рубрики, критерії, методи і засоби оцінки відповідності розробленим стандартам (забезпечення якості).
  • Створити мережу центрів передового досвіду, як в традиційній, так і в дистанційній формі навчання, що приводить до досягнення розроблених стандартів.
  • Встановити мережу взаємного міжнародного визнання і привласнення кваліфікацій, засновану на розроблених процедурах та заснувати саморегульовану громадську організацію.

Консорціум проекту:

Університет Гельсінкі (Фінляндія) – розпорядник гранту;

Університет Тарту (Естонія);

Університет Копенгагена (Данія);

Національне агентство з нових технологій, енергетики і стійкого економічного розвитку (Італія)

РФ:

Російський державний гідрометеорологічний університет;

Навчально-методичне об’єднання вузів Росії  з освіти в області    гідрометеорології;

Інститут підвищення кваліфікації керівних робітників і спеціалістів Росгідромету;

Метеоагентство Росгідромету;

Тверський державний університет;

Московський державний університет

Україна:

Одеський державний екологічний університет;

Таврійський національний університет ім. В.І. Вернадського.

Сайт проекту в ОДЕКУ

QualiMet – ТНУ ім. В.І. Вернадського